-

Türk tenor, Almanya'da perdeyi kapattırmadı

Güncellenme Tarihi: Çarşamba, 14.12.2016 13:00

Türkiye'yi yıllardan bu yana dünyada başarı ile temsil eden tenor Bülent Bezdüz, Almanya'nın ünlü operalarından Bonn Operası'nda, büyük bir başarıya imza attı.

Almanya'da sahnelenen Lucia di Lammermoor Operası'nda, Edgardo rolündeki tenor hastalanınca, operanın yönetmeni dört yıl önce aynı rolü oynayan Bülent Bezdüz'e acil çağrıda bulunarak rolü oynamasını istedi. Gelmemesi durumunda perdeyi açamayacaklarını bildiren yönetmenin çağrısı üzerine Bezdüz, aynı gün, Almanya'nın Bonn kentine giderek prova yapmadan sahne aldı.

Bezdüz, sergilediği performansıyla, seyirciler tarafından uzun süre alkışlandı. Temsil sonrası Bezdüz'ü odasında tebrik eden operanın artistik direktörü sanatçıyı yeni sezon için Almanya'ya davet etti.

Bezdüz, daha önce de solist alarak görev aldığı Londra Senfoni Orkestrası ile yaptığı kayıtlardan Truvalılar ve Falstaff operaları üç Gramy ve Londra Flarmoni ile gerçekleştirdiği Ermione Operası kaydıyla da Gramafon ödülü almıştı. Dünyanın her yerinde 70'ten fazla operada sahne alan Bezdüz, halen Mersin Devlet Opera ve Balesi'nde solist sanatçı olarak görev yapıyor.

Bu Haberi Paylaş:

Mobil Uygulamalarımız

RADYO TURKUVAZ

23 Ekim 2018, Salı
  • 07:00Uğur Eracil ile Turkuvaz Sabah
  • 10:00Gönül Dostu Füsun
  • 12:00Utku'yla İstekler
  • 14:00İrem Erzü
  • 16:00Erdem Durmuş

Ajanda son 12 Saat

BİZE ULAŞIN