-

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Ödülleri sahiplerini buldu

Güncellenme Tarihi: Çarşamba, 28.12.2016 15:26

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nin bu yılki sahipleri belli oldu. Ödüllerin, "Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Yönetmeliği" kapsamında, hizmet ve eserleri ile Türk kültür ve sanat hayatına önemli katkılarda bulunan, Türkiye'nin kültür ve sanatının yücelmesi için çalışan, özgün eserleri veya hizmetleriyle üstün kabiliyet gösteren Türk vatandaşı ve yabancı uyruklu kişi veya kurumlara, devlet adına onurlandırmak ve özendirmek amacıyla verildiği belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni, Beştepe'de düzenlendi. Törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ödülleri takdim etti.

Törende sinema dalında Şener Şen, Edebiyat dalında Mustafa Kutlu, Müzik dalında Erol Parlak, Sosyal Bilimler Dalında Prof. Dr. Kemal Haşim Karpat, Genel Sanatlar dalında Feridun Özgören ödül aldı. Törende ayrıca merhum Ordinaryus Profesör Doktor Ahmet Süheyl Ünver'e de Vefa Ödülü verildi.

Sinema alanında ödül alan sanatçı Şener Şen, "Bu ödülü toplumsal barışımıza katkısı olması umuduyla kabul ediyorum" dedi.

Genel Sanatlar dalında ödüle hak kazanan Feridun Özgören'in ödülünü Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merhum Ordinaryus Profesör Doktor Ahmet Süheyl Ünver'e verilen Vefa Ödülünü, öğrencisi Prof. Dr. Ahmet Güner Sayar'a takdim etti.

Edebiyat dalında ödül alan merhum Mustafa Kutlu'nun oğlu Murat Kutlu ödülü aldı.

Sosyal Bilimler dalında ödüle hak kazanan Prof. Dr. Kemal Haşim Karpat'ın ödülünü, öğrencisi Hakan Kırımlı aldı.

Müzik dalında ödül ise Erol Parlak'a verildi.

Bu Haberi Paylaş:

Mobil Uygulamalarımız

RADYO TURKUVAZ

15 Kasım 2018, Perşembe
  • 07:00Uğur Eracil ile Turkuvaz Sabah
  • 10:00Gönül Dostu Füsun
  • 12:00Utku'yla İstekler
  • 14:00İrem Erzü
  • 16:00Erdem Durmuş

Ajanda son 12 Saat

BİZE ULAŞIN