-

Ata Demirer: "Gerekirse bedava oynayacağız"

Güncellenme Tarihi: Perşembe, 19.01.2017 12:09

Komedyen Ata Demirer, terör olayları nedeniyle insanların evlerine kapanmaması, mücadele etmesi gerektiğini belirterek, "Bu süreçte sonsuz aktivite gerekli. Gerekirse bedava oynayacağız. Gerekirse şehitlerimizin yararına oynayacağız. Evlere kapanmayacağız evet. Mücadele edeceğiz. İyiye gideceğini düşünüyorum" dedi.

Ata Demirer'in hem senaryosunu yazdığı hem de başrolde yer aldığı 'Olanlar Oldu' filmi 20 Ocak Cuma günü vizyona girecek. BKM'nin yapımcılığını, Hakan Algül'ün yönetmenliğini gerçekleştirdiği filmde Ata Demirer, aynı anda hem bir kadını hem de bir erkeği canlandırdı. Filmin vizyona girmesine sayılı günler kala açıklamalarda bulunan Demirer, kaleme aldığı filmin konusunu şöyle aktardı:"Bir ana-oğlun hikayesi, Ege kasabasında yaşıyorlar beraber. Anne pansiyonculuk yapıyor. Küçük bir Ege kasabasına gittiğimizde pasaport kontrol memuru gibi meraklı teyzeler vardır ya, onlardan biri. Oğlan da bir kaptan. Müşteriyi günlük tura çıkarıyor. Birlikte ana oğul 3-5 ay ne kazanırlarsa bütün kış o şekilde çorbayı döndürüyorlar. Fakat oğlanın aşkla ilgili bir problemi var. 40 yaşına gelmiş, torun sahibi olamamış diye anne çok hayıflanıyor."

Demirer sözlerine şöyle devam etti: Annenin bu konuda birtakım hayalleri ve planları var. En yakın arkadaşı Fahriye ile birlikte artık bu çocuğun kaderiyle ilgili bir söz söylemeye karar veriyorlar ve olanlar oluyor. Kendisi anneme de biraz benzer davranış olarak. Biz domestik bir toplumuz. Çocuklarımızın kaderlerini kontrol etmeyi, onları uyarmayı, onlar istemese de uygun seçenekleri göstermeyi severiz. Biraz annelik yapıyor aslında. Annelik yapınca da olanlar oluyor."

Filmde 'Kaptan Zafer' rolünün yanı sıra Zafer'in annesi 'Döndü' karakterine de hayat veren Demirer, bu karakterin nasıl ortaya çıktığını şöyle anlattı: "Annemden parçalar taşıyor ama aslında yıllardır Çanakkale'de, bozcaada'da ara sokaklarda gördüğüm meraklı teyzelerin bir bütünü gibi 'Döndü' karakteri. Onun üzerine inandığım kendi saptamalarımı, tespitlerimi, biraz da anneciğimden parçaları yansıttım, böyle bir şeye dönüştü.

Ata Demirer "Tabii ki laboratuvar ürünü gibi yapmıyoruz karakteri. Bu yıllar önce ara sokakta duyduğum bir ses sonucu çıkan bir karakterdir. Bir kadın, 'Mustafa' diye sesleniyordu, onu görmeden sesinden hayal ettim. Eşimi dostumu da güldürmeye başladım böyle. Büyüdü, büyüdü içimde duramaz hale geldi. Melodiyle hareket ediyorum ben. Müzikofiliymiş aslında benim yaratım kaynağım. Rahatsızlık da diyorlar ama bakalım. Melodilerden çıkarak oluyor hep" dedi.

"Oyunculuk ve senaristlikten sonra yönetmenliği de düşünüyor musunuz?" sorusuna Ata Demirer, "Yönetmenliği düşünmüyorum. Kağıt üzerinde çok mutluyum. Yönetmenlik bana göre değil" yanıtını verdi.

Bugüne kadar komedi projeleriyle ön plana çıkan Ata Demirer, dram filmlerinde oynamayı düşünüp düşünmemesiyle ilgili bir soru üzerine, "Çok isterim güzel bir dram oynamayı. O yönlerimi de göstermek isterim. Sevdiğim yönetmenlerden uygun bir teklif gelirse değerlendirmek isterim. Ben oturup da dram dram yapamıyorum gerçi; 'dırav dırav' şakalar çıkıyor, tutamıyorum kendimi" şeklinde konuştu.

Ülkede yaşanan terör olayları nedeniyle insanların evlerine kapanmaması, mücadele etmesi gerektiğini vurgulayan Ata Demirer, şu ifadeleri kullandı: "Sanat bize her zaman moral verir. Bu süreçte sonsuz aktivite gerekli. Haftada bir gün gösteri yapıyoruz, ara vermiyoruz. Ne şartlarda olursa olsun oynuyoruz. Seyirci korkup gelmezse yine oynayacağız. Gerekirse bedava oynayacağız. Gerekirse şehitlerimizin yararına oynayacağız, ki oynadık da. Evlere kapanmayacağız evet. Mücadele edeceğiz. İyiye gideceğini düşünüyorum. Her şey güzel olacak. Dünyanın doğası bu, her şey değişir; güzel olur, kötü olur, güzel olur, kötü olur, bu bir döngü. İyi bir döngü yaklaşıyor, hissediyorum."

Bu Haberi Paylaş:

Mobil Uygulamalarımız

RADYO TURKUVAZ

19 Aralık 2018, Çarşamba
  • 07:00Uğur Eracil ile Turkuvaz Sabah
  • 10:00Gönül Dostu Füsun
  • 12:00Utku'yla İstekler
  • 14:00İrem Erzü
  • 16:00Erdem Durmuş

Ajanda son 12 Saat

BİZE ULAŞIN