RADYONU SEÇ
  • RADYO TURKUVAZ
  • RADYO ENERJİ
  • RADYO SOFT
  • TURKUVAZ ROMANTİK
  • TURKUVAZ EFSANE
  • VAV RADYO
  • AHABER RADYO
  • ANEWS RADYO
  • ASPOR RADYO
  • TURKUVAZ ANADOLU
YAYINA MESAJ GÖNDER
GÖNDER

Oscar adayları belli oldu

89. Oscar Ödülleri'nin adayları belli oldu.

Altın Küre'de 7 dalda ödül kazanan La La Land, 13 dalda Oscar'a aday gösterilirken, "En İyi Orijinal Şarkı" dalında iki adaylıkla toplamda 14 adaylık aldı. Daha önce üç kez Oscar'ın sahibi olan Meryl Streep, 'Florence Foster Jenkins' filmiyle 20'inci kez aday olarak, Oscar'a en çok aday gösterilen kadın oyuncu oldu.

Hollywood'daki Dolby Theatre'da 26 Şubat'ta düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak 89. Oscar Ödülleri'nin aday listesi şöyle:

-En İyi Film-

Arrival

Fences

Hacksaw Ridge

Hell or High Water

Hidden Figures

La La Land

Lion

Manchester by the Sea

Moonlight

-En İyi Yönetmen-

Denis Vileneuve - Arrival

Mel Gibson - Hacksaw Ridge

Damien Chazelle - La La Land

Kenneth Lonergan - Manchester By The Sea

Barry Jenkins - Moonlight

-En İyi Erkek Oyuncu-

Cassey Affleck - Manchester By The Sea

Andrew Garfield - Hacksaw Ridge

Ryan Gosling - La La Land

Viggo Mortensen - Captain Fantastic

Densel Washington - Fences

-En İyi Kadın Oyuncu-

Isabelle Huppert - Elle

Emma Stone - La La Land

Natalie Portman - Jackie

Ruth Negga - Loving

Meryl Streep - Florence Foster Jenkins

-En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu-

Mahershala Ali - Moonlight

Jeff Bridges - Hell on Hight Water

Lucas Hedges - Manchester By the Sea

Dev Patel - Lion

Michael Shannon - Nocturnal Animals

-En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu-

Viola Davis, Fences

Naomie Harris, Moonlight

Nicole Kidman, Lion

Octavia Spencer, Hidden Figures

Michelle Williams, Manchester By The Sea

-En İyi Yabancı Film-

Land of Mine - Danimarka

A Man Called Ove - İsveç

The Salesman - İran

Tanna - Avustralya

Tnoi Erdmann - Almanya

-En İyi Animasyon Filmi-

Kubo and the Two Strings

Moana

My Life as a Zucchini

The Red Turtle

Zootopi

-En İyi Özgün Senaryo-

Aşıklar Şehri - Damien Chazelle

Hell or High Water - Taylor Sheridan

Yaşamın Kıysında - Kenneth Lonergan

20th Century Women - Mike Mills

The Lobster - Yorgos Lanthimos, Efthimis Fillippou

-En İyi Uyarlama Senaryo-

Eric Heisserer – Arrival

August Wilson – Fences

Allison Schroeder & Theodore Melfi – Hidden Figures

Luke Davis – Lion

Barry Jenkins & Tarell Alvin McCraney – Moonlight

-Yabancı Dilde En İyi Film-

Land of Mine (Danimarka)

A Man Called Ove (İsveç)

The Salesman (İran)

Tanna (Avustralya)

Toni Erdmann (Almanya)

-En İyi Belgesel Film-

Fire at Sea – Gianfranco Rosi ve Donatella Palermo

I Am Not Your Negro – Raoul Peck, Rémi Grellety ve Hébert Peck

Life, Animated – Roger Ross Williams ve Julie Goldman

O.J.: Made in America – Ezra Edelman ve Caroline Waterlow

13th – Ava DuVernay, Spencer Averick ve Howard Barish

-En İyi Kısa Belgesel Film-

Extremist

4.1 Miles

Joe's Violin

Watani: My Homeland

The White Helmets

-En İyi Kısa Film-

Ennemis Interieurs

La Femme et le TGV

Silent Nights

Sing

Timecode

-En İyi Kısa Animasyon Filmi-

Blind Vaysha

Borrowed Time

Pear Cider and Cigarettes

Pearl

Piper

-En İyi Film Müziği-

Jackie – Mica Levi

La La Land – Justin Hurwitz

Lion – Dustin O'Halloran ve Hauschka

Moonlight – Nicholas Britell

Passengers – Thomas Newman

-En İyi Özgün Şarkı-

"Audition (The Fools Who Dream)" La La Land

"Can't Stop the Feeling!" Trolls

"City of Stars" La La Land

"The Empty Chair" Jim: The James Foley Story

"How Far I'll Go" Moana

-En İyi Ses Kurgusu-

Arrival - Sylvain Bellemare

Deepwater Horizon - Wylie Stateman ve Renée Tondelli

La La Land - Ai-Ling Lee ve Mildred Iatrou Morgan

Sully - Alan Robert Murray ve Bub Asman

Hacksaw Ridge - Robert Mackenzie ve Andy Wright

-En İyi Ses Miksajı-

Arrival - Bernard Gariépy Strobl ve Claude La Haye

La La Land - Andy Nelson, Ai-Ling Leeve Steve A. Morrow

Hacksaw Ridge - Kevin O'Connell, Andy Wright, Robert Mackenzie ve Peter Grace

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi - Greg P. Russell, Gary Summers, Jeffrey J. Haboush ve Mac Ruth

Rogue One: A Star Wars Story - David Parker, Christopher Scarabosio ve Stuart Wilson

En İyi Yapım Tasarımı

Arrival – Patrice Vermette

Fantastic Beasts and Where to Find Them – Stuart Craig

Hail, Caesar!

La La Land – Sandy Reynolds-Wasco ve David Wasco

Passengers – Guy Hendrix Dyas

En İyi Sinematografi

Arrival – Bradford Young

Moonlight – James Laxton

Silence - Rodrigo Prieto

Lion - Greig Fraser

La La Land – Linus Sandgren

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

A Man Called Ove – Eva von Bahr ve Love Larson

Star Trek Beyond – Joel Harlow ve Richard Alonzo

Suicide Squad – Alessandro Bertolazzi, Giorgio Gregorini ve Christopher Nelson

-En İyi Kostüm Tasarımı-

Allied - Joanna Johnston

Fantastic Beasts and Where to Find Them - Colleen Atwood

Florence Foster Jenkins - Consolata Boyle

Jackie - Madeline Fontaine

La La Land - Mary Zophres

-En İyi Film Kurgusu-

Arrival

Hacksaw Ridge

Hell or High Water

La La Land

Moonlight

-En İyi Görsel Efekt-

Deepwater Horizon – Craig Hammeck, Jason Snell, Jason Billington ve Burt Dalton

Doctor Strange – Stephane Ceretti, Richard Bluff, Vincent Cirelli ve Paul Corbould

The Jungle Book – Robert Legato, Adam Valdez, Andrew R. Jones ve Dan Lemmon

Kubo and the Two Strings – Steve Emerson, Oliver Jones, Brian McLean ve Brad Schiff

Rogue One: A Star Wars Story – John Knoll,Mohen Leo, Hal Hickel ve Neil Corbould

Kaynak: Sabah

Facebook
Twitter
Instagram
BİZE ULAŞIN