-

İstanbul’a yeni caz festivali geliyor: Zorlu PSM Caz Festivali

Güncellenme Tarihi: Perşembe, 16.02.2017 11:07

Zorlu PSM Caz Festivali'nin ilki bu yıl 3-12 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Festivale yerli ve yabancı pek çok sanatçı katılacak.

İstanbul, yeni bir caz festivaline kavuşuyor. Tam adı "Zorlu PSM Caz Festivali" olan etkinliğin ilki bu yıl 3-12 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Dünyaca ünlü müzisyenleri izleme fırsatı sağlayacak olan festivalde; caz çatısı altında blues, elektronik, etnik, funk, indie, klasik, pop ve rock müziğin harmanlanacağı konserler yer alacak.

İKSV ile protokol sonucu Zorlu PSM Caz Festivali'nin İstanbul Müzik Festivali başlamadan birkaç hafta önce düzenleneceği öğrenildi.

Festivalin açılış konseri caz, Latin ve klasik müziğin Grammy ödüllü piyanisti Michel Camilo ile İspanyol flamenko virtüözü Tomatito'dan gelecek. Kuzey cazının efsane ismi Jan Garbarek'in grubuyla ve Trilok Gurtu ile birlikte vereceği konserse 5 Mayıs'ta Zorlu PSM Ana Tiyatro'da gerçekleşecek.

Festival kapsamında ayrıca Chick Corea Trio with Brian Blade & Eddie Gomez konseri 12 Mayıs'ta yapılacak. Stephen Micus ve Ben Hart da 10 Mayıs'ta sahne alacak.

Zorlu PSM Caz Festivali'ne Türkiye'den katılacak müzisyen ve gruplar ise şöyle: Gaye Su Akyol (3 Mayıs), Esra Kayıkçı (4 Mayıs), Önder Focan & Şallıel Bros (11 Mayıs), Redd (11 Mayıs). Festivalde bir de 'Anadolu'nun kayıp şarkıları adlı belgeselin müzikleri canlı performansla yeniden sahneye taşınacak.

Kaynak: Ntv

Bu Haberi Paylaş:

Mobil Uygulamalarımız

RADYO TURKUVAZ

13 Aralık 2018, Perşembe
  • 07:00Uğur Eracil ile Turkuvaz Sabah
  • 10:00Gönül Dostu Füsun
  • 12:00Utku'yla İstekler
  • 14:00İrem Erzü
  • 16:00Erdem Durmuş

Ajanda son 12 Saat

BİZE ULAŞIN