-

Kuğu Gölü balesi büyüledi

Güncellenme Tarihi: Pazartesi, 13.03.2017 10:40

Dünyanın en önemli klasik bale topluluklarından Saint Petersburg Bale Topluluğu Kuğu Gölü'nün ilkini sahneledi. Topluluğun diğer gösterimi ise Uyuyan Güzel olacak

1994'de Konstantin Tachkin tarafından kurulan ve repertuvarında "Don Kişot," "Fındıkkıran," "Uyuyan Güzel" ile "Romeo ve Juliet" gibi ünlü koreografileri barındıran Saint Petersburg Bale Topluluğu (SPBT), yılda 200'den fazla gösteriyle izleyenleri büyülemeye devam ediyor.

Dünyadaki en önemli klasik bale topluluklarından olan SPBT, iki ölümsüz eser; "Kuğu Gölü" ve "Uyuyan Güzel"i sahnelemek üzere İstanbul'a geldi. Daha önce de birçok kez İstanbul'da sanatseverlerin karşısına çıkan ekip, önceki akşam İstanbul Maslak'taki TİM Show Center'da Kuğu Gölü balesini sergiledi.

1875'te Çaykovski tarafından bestelenmiş olan eser; hikâyesi, göz alıcı dekor, kostüm ve ışık efektleriyle seyirciyi etkilemeyi başardı.

Üç perde olarak sahnelenen eserde, Odette ve Odile karakterini baş dansçı, baş balerin Irina Kolesnikova canlandırırken, Prens Sigfried karakterinde Dmitriy Akulinin rol alıyor. Kuğu Gölü bu akşam 21.00'de bir kez daha, Uyuyan Güzel ise yarın 15.00'te Maslak Tim Show Center'da sanatseverlerle buluşacak.

Kaynak: Sabah

Bu Haberi Paylaş:

Mobil Uygulamalarımız

RADYO TURKUVAZ

19 Eylül 2018, Çarşamba
  • 07:00Uğur Eracil ile Turkuvaz Sabah
  • 10:00Gönül Dostu Füsun
  • 12:00Utku'yla İstekler
  • 14:00İrem Erzü
  • 16:00Erdem Durmuş

Ajanda son 12 Saat

BİZE ULAŞIN