-

Türk tiyatrosunun duayenleri ödüllendirildi

Güncellenme Tarihi: Salı, 28.03.2017 09:44

Türk tiyatrosunun duayenleri, "27 Mart Dünya Tiyatro Günü" dolayısıyla Beyoğlu Belediyesince düzenlenen bir törenle ödüllendirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tiyatro Genel Müdürlüğünün desteklediği "Sahnede Bir Ömür" ödül töreni, Grand Pera Emek Sahnesi'nde gerçekleştirildi.

Gece, oyuncu Bedia Ener'in, Fransız oyuncu Isabelle Huppert'in kaleme aldığı "2017 Dünya Tiyatro Günü Uluslararası Bildirisi"ni okumasıyla başladı.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, törende yaptığı konuşmada, böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Tiyatrocuların ışık saçan insanlar olduğunu belirten Demircan, şöyle konuştu:

"Doktorlar, uzun ve sağlıklı bir ömür için pek çok şey tavsiye ediyor. 'Stresten uzak durun, spor yapın, bol bol su için, dengeli beslenin' ve daha pek çok şey. Bunlara bir madde de ben ekleyeyim. Tiyatroya gidin. Sık sık tiyatroya gidin. Tiyatroyu, sadece eğlence aracı olarak gördüğüm için değil, kalplerimizi birbirine daha da yaklaştırdığı için tiyatroya gitmeliyiz. Tiyatro, insanı, insana, insanla anlatma sanatı olduğu için, tiyatroya sık gitmeliyiz. Ömrümüze daha fazla ışık, daha fazla renk katmak için tiyatroya gitmeliyiz."

Törende Ayten Erman, Ayşen Gruda, Ercan Bostancıoğlu, Suna ve Erol Keskin, Bilge Şen, İlhan Daner, Bedia Ener, Kayhan Yıldızoğlu, Meral Küçükerol, Sinan Bengier, Serpil Tamur, Ferdi Akarnur, Güler Ökten, Celile Toyon, Yıldız Kültür, Mustafa Uzunyılmaz, Göksel Kortay, Yasemin Yalçın, Sadri Alışık'ın yerine torunu Sadri Alışık, Yıldız Kenter, Haldun Dormen ve Zihni Göktay ödül aldı.

Tarık Sezer Orkestrası ve Ayça Varlıer'in performans sergilediği törende, Oylum Talu ile gecenin sunuculuğunu üstlenen Emre Altuğ da şarkı söyledi.

Oyuncu Asuman Dabak'ın koordinatörlüğünü üstlendiği gecede, Zihni Göktay da 28 yıl rol aldığı "Lüküs Hayat" oyununun aynı adlı şarkısını seyircilerle seslendirdi.

Kaynak. AA

Bu Haberi Paylaş:

Mobil Uygulamalarımız

RADYO TURKUVAZ

16 Aralık 2018, Pazar
  • 06:00Turkuvaz Hit
  • 07:00Müziğin Rengi
  • 13:00Turkuvaz Şarkılar
  • 15:00Hayatın Ritmi
  • 18:00Turkuvaz Hit

Ajanda son 12 Saat

BİZE ULAŞIN