-

Türkiye'nin tarihi zenginlikleri sanal alemde

Güncellenme Tarihi: Cuma, 05.05.2017 12:39

Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye'nin zengin tarihini sosyal medyada sürdürdüğü "81 ilde Tarihe Yolculuk" projesiyle duyuruyor.

Yunus Emre Enstitüsü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Türkiye'yi tanıtma misyonuyla yola çıkan kurum, bu kapsamda sosyal medyada "81 İlde Tarihe Yolculuk" projesini hayata geçirdi.

Türkiye'deki müzeleri, antik kentleri, camileri ve tarihi yerleri, görsel ve kısa metinlerle tüm dünyaya tanıtmayı hedefleyen projede, enstitünün yurt dışındaki 50 merkezi, tanıtılan yerlerle ilgili 22 dile çevrilen metinleri hedef kitleye ulaştırıyor.

Proje, özellikle Türkçe öğrenen öğrencilerin yaz okulu kapsamında Türkiye'ye geldiklerinde tarihi yerler hakkında da bilgi sahibi olmalarını sağlıyor.

Proje, tüm iller hakkında paylaşımda bulunulmasının ardından bitecek. Projenin devamında Türkiye'nin kültürel mirasları ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Miras Listesi'nde yer alan şehirlerin tanıtımına da yer verilmesi planlanıyor.

Türkçe Yaz Okulu kapsamında Türkiye'ye gelen öğrenciler 81 ilde Türkçe öğrenim gördükleri şehirlerde, hakkında paylaşım yapılan kendi ülkelerinde sadece fotoğrafını gördükleri tarihi yerler, müzeler ve bunun gibi yerleri ziyaret etme fırsatı yakalayacak.

Kaynak: AA

Bu Haberi Paylaş:

Mobil Uygulamalarımız

RADYO TURKUVAZ

17 Ekim 2018, Çarşamba
  • 07:00Uğur Eracil ile Turkuvaz Sabah
  • 10:00Gönül Dostu Füsun
  • 12:00Utku'yla İstekler
  • 14:00İrem Erzü
  • 16:00Erdem Durmuş

Ajanda son 12 Saat

BİZE ULAŞIN