-

Harun Kolçak hastalık sonrası ilk kez sahnede

Güncellenme Tarihi: Çarşamba, 21.12.2016 10:10

Müzisyen Harun Kolçak, ünlü isimlerle seslendirdiği "Çeyrek Asır" albümüyle kanser tedavisi sonrası ilk kez hayranlarının karşısına çıktı.

"HASTANEDE BU ANI DÜŞÜNÜYORDUM"

Beyoğlu'ndaki Jolly Joker'de basın mensuplarına açıklamada bulunan Kolçak, yeniden sahneye çıktığı için dünyanın en mutlu insanı olduğunu belirterek, "Sahneyi çok özledim. Sahnede insanlarla beraber, bütün bestelerimi hep bir ağızdan söylemeyi özledim. Hastanede de bunu düşünüyordum. Yani gerçek anlamda yaşadığımı sanırım ben sahnede idrak ediyorum." dedi.

"HAYATA BAĞLAYAN ŞEY MÜZİKTİ"

Kolçak, prostat kanseri tedavisi gördüğü günlere de değinerek, "7 ay bir süreç geçti. Çok zordu tabii ama çok da faydalarını gördüm sonradan. Daha bir insan oldum, adam oldum. Daha akıllandım. Yaşandığı anda çok zordu gerçekten ama beni güzel bir yerlere taşıdı o süreç. Beni hayata bağlayan şey müzikti. O da bana çok ilahi geliyor. İnançlarımla çok örtüşüyor zaten. Müzik yani başka bir şey değil. Bir de babam." ifadelerini kullandı.

Tedavi sırasında sanatçı dostlarının kendisine destek olduğunun altını çizen 61 yaşındaki sanatçı, şunları aktardı: "İlk bir buçuk ay ben komadaydım. Hiçbir şey hatırlamıyorum ama çok gelen olmuş. Bir tek Çelik'i hatırlıyorum. Ayak ucumda dua ediyordu. O bana çok ilginç geldi herhalde. Beyin onu öyle bir kaydetmiş ki Çelik'i hatırlıyorum. Uzun saçlarıyla elleri açık dua ediyordu. Sonra sordum, 'Çelik yanımda dua etti mi yoksa hayal mi gördüm' diye. Çok ağır ilaçlar veriliyor tabii uyumam ve acı çekmemem için. O dua ediyormuş, gelip gelip. Zor bir süreçti."

"DESTEK OLMAYA GELDİK"

"Dualarım Yoluna"isimli şarkıyı birlikte yorumlayan Çelik ise çok mutlu olduğunu belirterek, "Uzun bir aradan sonra verdiği ilk konser olduğu için ona destek olmaya, moral vermeye geldik. Keyfinin yerinde olduğunu biliyoruz. Bilet satışları harika, morali yerinde, sağlığı sıhhati, afiyeti yerinde. Bugün Harun'un günü. Ona destek olduğumuzu bilmesi yeterli. Ona başarılar diliyorum. Uzun yıllar sağlık sıhhat, afiyetle, bereketle, çok güzel bir kariyer diliyorum." dedi.

"Gir Kanıma"yı İrem Derici, "Korkuyorum"u Zara, "Bile Bile"yi Aşkın Nur Yengi, "Gitme Seviyorum" şarkısını ise Tan Taşçı ile yorumlayan sanatçı, "Haketmedim Ayrılığı" ve "Müptelayım Sana" gibi sevilen şarkılarını da hayranları için seslendirdi.

Konsere destek amacıyla gelen isimler arasında, İskender Paydaş, Bedük, Tuğba Yurt, Reyhan Karaca ve Gülçin Ergül de yer aldı.

Bu Haberi Paylaş:

Mobil Uygulamalarımız

RADYO TURKUVAZ

23 Ekim 2018, Salı
  • 07:00Uğur Eracil ile Turkuvaz Sabah
  • 10:00Gönül Dostu Füsun
  • 12:00Utku'yla İstekler
  • 14:00İrem Erzü
  • 16:00Erdem Durmuş

Ajanda son 12 Saat

BİZE ULAŞIN