-

Işın Karaca ve Sefa Cheshmberah'dan Yeni Single!

Güncellenme Tarihi: Pazartesi, 23.01.2017 14:57

"Kavuşmak değildir aşk kavuşamamaktır"

Türk Pop Müziğinin en özel ve önemli kadın vokallerinden Işın Karaca, kardeşi Akın Büyükkaraca ile kurduğu Akış Production'ın ilk büyük sürprizini müzikseverlerin beğenisine 20 Ocak Cuma günü dijital platformlarda sundu. Başarılı ve istikrarlı bir şekilde müzik hayatına devam eden Işın Karaca, Türk halkının seveceği yeni bir sesin prodüktörlüğünü, Akın Büyükkaraca ile üstlendi.

Işın Karaca kendi gibi üretimini yapabilen, müzikal yolculuğundaki hislerini tüm içtenliğiyle ortaya koyduğuna inandığı Sefa Cheshmberah'la söylediği "Sevmekten Anladığım", akılda kalan melodisi, güçlü sözleri ile 2017 yılının en güçlü slow şarkılarından biri olmaya aday.

Sefa Cheshmberah, Işın Karaca'nın Her Şey Aşktan (2013) albümünde şarkılarıyla yer aldı, en son yayınladığı Güzelim (2016) şarkısının sözlerine katkıda bulundu ve bir dönemIşın Karaca'ya vokalistlik yaptı.

Söz ve müziğini Sefa Cheshmberah'a düzenlemesi Akın Büyükkaraca ve Turan Güçnar'a, vokal koçluğu Firuz İsmailov'a ait olan "Sevmekten Anladığım"ın mix'i Akın Büyükkaraca,mastering'i Ted Jenson tarafından NewYork'ta yapıldı.

Romantik ve sade bir altyapıya sahip olan "Sevmekten Anladığım", bir türlü kavuşamayan iki seven insan arasındaki cesur aşkın hikayesini anlatıyor. Sefa Cheshmberah, şarkıyı sevdiği yanında uyurken başucunda mırıldanarak yazdığını söyledi.

"Sevmekten Anladığım"ın fotoğrafları Halil Güzel, klibi Mustafa Özen tarafından Asmalımescit'te eski bir apartmanda çekildi.

Bu Haberi Paylaş:

Mobil Uygulamalarımız

RADYO TURKUVAZ

19 Aralık 2018, Çarşamba
  • 07:00Uğur Eracil ile Turkuvaz Sabah
  • 10:00Gönül Dostu Füsun
  • 12:00Utku'yla İstekler
  • 14:00İrem Erzü
  • 16:00Erdem Durmuş

Ajanda son 12 Saat

BİZE ULAŞIN