-

Mabel Matiz'in Yeni Teklisi “Öyle Kolaysa”

Güncellenme Tarihi: Salı, 03.04.2018 14:58

Mabel Matiz'in Anadolu ozan geleneğine yakınlaştırdığı kendine has diliyle parlayan "Öyle Kolaysa", sanatçının "Maya" adını verdiği ve yeni bir dönemin başlangıcı olarak nitelediği 4. stüdyo albümünden yayınlanan 2. teklisi.

Şarkının, Anadolu folk ezgileriyle synth pop soundunu birleştiren ve 70'lerin Türk saykodelik müziğine referanslar içeren aranjmanı, Mabel Matiz ve Sabi Saltiel ortaklığıyla hazırlandı. Söz ve müziği Mabel Matiz'e ait olan '' Öyle Kolaysa '' ya Özge Fışkın, vokalleriyle katkıda bulundu.

Mabel Matiz, "fotoğraftan uzaklaştıkça anlayan, anladıkça yorulan ve buna karşılık daha ümitli sözcüklerin peşine düştüğüm bir dönemimin eseri" dediği şarkısında, hem bireysel bir aşkı, hem de aşığın dünya ile olan ilişkisini temel alıyor.

Öyle Kolaysa'nın videosu Anıl Can yönetmenliğinde yaklaşık 1 gün süren stüdyo çalışmasıyla çekildi. İnsanın dünya üzerindeki seyri, değişmeyen döngüsü ve dansına işaret eden videonun sanat yönetmenliğini ve styling'ini yine Anıl Can üstlendi. Görüntü yönetmenliğini Eren Yıldız'ın yaptığı çalışmada Mabel Matiz'e performans sanatçısı Gizem Aksu eşlik etti.

1 GÜNDE 1 MİLYON TIKLANDI !

Mabel Matiz'in yeni teklisi "Öyle Kolaysa"nın klibi bir günde bir milyon kişi tarafından tıklandı ve şarkı ile klip müzikseverlerden tam not aldı.

Zoom etiketiyle yayınlanacak olan "Öyle Kolaysa" 2 şubat 2018 cuma günü bütün dijital platformlarda!

Söz & Müzik: Mabel Matiz, Sabi Saltiel Düzenleme: Mabel Matiz, Sabi Saltiel imzalı. Klip Yönetmen: Anıl Can

Mabel Matiz "Öyle Kolaysa"

Bu Haberi Paylaş:

Mobil Uygulamalarımız

RADYO TURKUVAZ

20 Ocak 2019, Pazar
  • 06:00Turkuvaz Hit
  • 07:00Müziğin Rengi
  • 13:00Turkuvaz Şarkılar
  • 15:00Hayatın Ritmi
  • 18:00Turkuvaz Hit

Ajanda son 12 Saat

BİZE ULAŞIN