-

Asu Maralman ‘50. Yıl’ Albümüyle Dönüyor!

Güncellenme Tarihi: Pazartesi, 19.12.2016 10:08

Türk pop müzik tarihindeki gelmiş geçmiş en değerli sanatçılarından Asu Maralman, 50. yıl özel albümü ile müzikseverler ile buluştu.

Sanatçının 50. sanat yılına özel olarak hazırlanan bu albümde tamamen orijinal makara kayıtları kullanıldı. Albümde sanatçının en değerli şarkılarından bazıları olan "Bağrı Yanık Dostlara", "Aşık", "Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm", "Kimine Hay Hay Kimine Vay Vay", "Bal Gibi Olur" ve daha nice hitler bir arada.

Maralman'ın müziğe giriş tarihi 60'ların sonlarında ve 'Silvie' adıyla oldu. Ablası Nonna Bella'nın müzik hayatı ondan daha önce, 60'ların ortasında başlamıştı; Maralman'ın girişi bundan birkaç yıl sonrasıdır. Silvie adını 1971 yılında çıkan ilk 45'liği 'Bir Görsem Ölmeden' ile ardında bıraktı ve Asu Maralman olarak devam etti yoluna. İlk plağın başarısı, arka arkaya yeni plaklar getirdi.

MARALMAN'IN AĞZINDAN 50 YIL…

"50 yıl göz açıp kapayıncaya kadar geçti diyemeyeceğim. Üzüntülerle, sevinçlerle, yürek çarpıntılarıyla, bazen desteklenerek bazen de kösteklenerek… Ama kesin olan tek şey Tanrının bahşettiği sesimin tınısı ve yorumum beni bu mücadelede muzaffer kıldı. Bu uzun yolculukta çeşitli ortamlarda kalıcı dostluklar edindim. Her biri birer ziynet olan aranjör, bestekar ve söz yazarı dostlarımın kariyerimde unutulmaz imzaları var."

Bu Haberi Paylaş:

Mobil Uygulamalarımız

RADYO TURKUVAZ

24 Ekim 2018, Çarşamba
  • 07:00Uğur Eracil ile Turkuvaz Sabah
  • 10:00Gönül Dostu Füsun
  • 12:00Utku'yla İstekler
  • 14:00İrem Erzü
  • 16:00Erdem Durmuş

Ajanda son 12 Saat

BİZE ULAŞIN