-

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Adana’da sabah namazında gençlerle buluştu

Güncellenme Tarihi: Perşembe, 01.12.2016 10:23

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Adana'da sabah namazında gençlerle buluştu.

Üç günlük programı kapsamında Adana'da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, sabah namazında Sabancı Merkez Camiinde gençlerle birlikte sabah namazı kılarak onlarla sohbet etti.

Kainatın uyanmaya başladığı bir zamanda uyanık olmanın ve Allah'ın huzurunda olmanın büyük bir nimet olduğunu belirten Başkan Görmez, "Kainatın uyanmaya başladığı bir zamanda çünkü her sabah bir diriliştir. Dirilişin yaşandığı zamanda insanların yüce divanda olması, uyanık olması, Allah'ın huzurunda olması büyük bir nimettir. Bu nimeti bize bahşettiği için Allah'a sonsuz hamdüsenalar olsun" dedi.

Tabiatın uyanmaya başladığı bir zamanda sabah namazını kılan birinin Allah'ın koruması altında olacağını ifade eden Başkan Görmez, sabah namazı sonrası gençlerle olan sohbetinde şunları söyledi;

"Yüce Peygamberimiz buyuruyor ki, 'Her kim sabah namazını kainatla beraber, tabiatla beraber dirilerek, haşrolarak eda ederse, o Allah'ın koruması altındadır' Sevgili gençler, hep Allah'ın korumasında olasınız. Allah'ın koruması üzerinizden eksik olmasın. Başka bir hadisi şerifinde de Sevgili Peygamberimiz şöyle buyuruyor, 'Eğer siz her sabah böyle uyanıp gelip cemaatle sabah namazı kılmanın faziletini, kıymetini bilseydiniz, gücünüz yetmediği zamanlarda sürünerek gelirdiniz' Ama Allah bize güç vermiş, kuvvet vermiş, nasip etmiş, hep beraber geliyoruz yüce divanda duruyoruz, Allah'ın huzurunda bu güzel ibadeti eda ediyoruz. Allah bizden güç ve kuvveti almasın. Allah bizden kainatla beraber dirilme gücünü hiçbir zaman almasın."

Bu Haberi Paylaş:

Mobil Uygulamalarımız

RADYO TURKUVAZ

23 Ekim 2018, Salı
  • 07:00Uğur Eracil ile Turkuvaz Sabah
  • 10:00Gönül Dostu Füsun
  • 12:00Utku'yla İstekler
  • 14:00İrem Erzü
  • 16:00Erdem Durmuş

Ajanda son 12 Saat

BİZE ULAŞIN