-

Mevlid Kandilinde tüm camilerde şehitler için hatim ve dualar okundu

Güncellenme Tarihi: Pazartesi, 12.12.2016 10:59

Hz. Muhammed (SAV)'in doğumunun yıldönümü olan Mevlid Kandili yurt içinde ve yurt dışındaki tüm camilerde dualarla idrak edildi.

Pakistan'ın Lahor kentindeki Badşahi Camii'nde düzenlenen Mevlid Kandili programına katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, camiyi dolduran Müslümanların Mevlid Kandili'ni kutladı.

Pakistan'ın milli şairi Muhammed İkbal'in bir şiirinden de alıntı yapan Başkan Görmez, İkbal'in bir şiirinde, Hz. Muhammed'in (s.a.s) rüya aleminde kendisine, "Bana nasıl bir hediye getirdin" diye sorduğunu, İkbal'in "Sana Trablusgarp ve Çanakkale'de şehit olan Türk kardeşlerimin kanını getirdim" dediğini söyledi.

Başkan Görmez, Türkiye ve Pakistan'ın kardeşten de öte ikiz kardeş olduğunu belirterek, sözlerini Urduca "Çok yaşasın Pakistan Türkiye kardeşliği" şeklinde noktaladı.

Daha sonra, Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi Ali Tel'in gerçekleştirdiği Kur'an-ı Kerim tilavetini, Pakistanlılar büyük ilgiyle dinledi.

Öte yandan İstanbul'da dün gece yaşanan menfur terör saldırılarında şehit olan vatandaşlarımız için Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı yurt içinde ve yurt dışındaki 90 binin üzerinde camide düzenlenen Mevlid programlarında hatim ve dualar okundu.

Bu Haberi Paylaş:

Mobil Uygulamalarımız

RADYO TURKUVAZ

24 Ekim 2018, Çarşamba
  • 07:00Uğur Eracil ile Turkuvaz Sabah
  • 10:00Gönül Dostu Füsun
  • 12:00Utku'yla İstekler
  • 14:00İrem Erzü
  • 16:00Erdem Durmuş

Ajanda son 12 Saat

BİZE ULAŞIN