-

Huzur, Veysel Karani Türbesine ziyaretçi ilgisini artırdı

Güncellenme Tarihi: Salı, 16.05.2017 10:13

Siirt'in Baykan ilçesinin temizlenmesinin ardından tesis edilen huzur iklimini fırsat bilerek bölgeye gelen yerli turistler, inanç turizmi kapsamında Veysel Karani Türbesini ziyaret ediyor.

Siirt'in Baykan ilçesine bağlı Ziyaret beldesinde bulunan Veysel Karani Türbesi, tesis edilen huzur ile bölgeye gelen ziyaretçilerce yoğun ilgi görüyor.

Yerleşim yerlerinin düzenlenen müşterek operasyonlarla temizlenmesinin ardından tesis edilen huzur ve güven ortamı bölgede sosyal yaşam, ekonomi ve turizm gibi pek çok alanda olumlu yansımalarını gösterdi.

Siirt'in inanç turizmi açısından büyük öneme sahip Veysel Karani Türbesinin bulunduğu Ziyaret beldesi de huzur iklimini fırsat bilerek bölgeye gelen çok sayıda yerli turiste ev sahipliği yapıyor.

İlçeyi ziyaret edenler ibadetlerini yapıp, türbede dua okurken, turizmde sağlanan canlılık ilçe esnafının da yüzünü güldürdü.

"Benim annem de yaşasaydı ben de onu sırtımda taşırdım"

Baykan Kaymakamı Mehmet Kocabey, il dışından gelenler de dahil iki günde 5 bini aşkın vatandaşın türbeyi ve beldeyi ziyaret ettiğini belirtti.

Veysel Karani Türbesinin inanç turizmi bakımından kent için önemine değinen Kocabey, türbenin ziyaretçi akınına uğradığını aktardı.

Türbeyi ziyaret etmek için Mardin'den gelen Hamşi Denli, türbeyi ziyaret edip, dua ettiğini söyledi.

Annesini 3 yaşında kaybettiğini dile getiren Denli, "Anne çok önemlidir. Veysel Karani Hazretleri annesini sırtında gezdirirmiş. Benim annem de yaşasaydı ben de onu sırtımda taşırdım ama doyamadım anneme. Allah onun annesine ve tüm annelere rahmet eylesin." dedi.

Kaynak: AA

Bu Haberi Paylaş:

Mobil Uygulamalarımız

RADYO TURKUVAZ

17 Ekim 2018, Çarşamba
  • 07:00Uğur Eracil ile Turkuvaz Sabah
  • 10:00Gönül Dostu Füsun
  • 12:00Utku'yla İstekler
  • 14:00İrem Erzü
  • 16:00Erdem Durmuş

Ajanda son 12 Saat

BİZE ULAŞIN